Muzea archeologiczne w Polsce w opinii użytkowników portalu TripAdvisor

Natalia ŁUKASIEWICZ
Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych
e-mail: natalia.lukasiewicz@student.uw.edu.pl

Zarys treści: Celem niniejszego artykułu jest określenie atrakcyjności turystycznej muzeów archeologicznych w Polsce. Zamierzony cel zrealizowano poprzez analizę opinii użytkowników portalu społecznościowego TripAdvisor. Na podstawie 403 recenzji w języku polskim i angielskim określono, który typ muzeum archeologicznego jest najciekawszy dla użytkowników oraz które aspekty funkcjonowania tych instytucji wskazują oni jako atrakcyjne, a co wymaga poprawy. Zbadano także, czy w opiniach zwraca się uwagę na problem dostępności przestrzeni muzealnej dla turystów o różnych potrzebach.

Słowa kluczowe: muzea archeologiczne, turystyka muzealna, TripAdvisor

Abstract: This article overviews the tourism attractiveness level of Polish archaeological museums. The intended goal was achieved by analyzing a number of 403 user reviews posted on the TripAdvisor service. The article presents the museum types that appeal most to the Polish and English speaking users, the exceptionally appealing aspects of these institutions and the possible areas for improvement. In addition, the reviews were examined for mentions of difficulties in accessing the museum space by users with different needs.

Key words: archaeological museums, museum Tourism, TripAdvisor

Zalecany sposób cytowania/ Cite as: Łukasiewicz N.., 2019, Muzea archeologiczne w Polsce w opinii użytkowników portalu TripAdvisor, Prace i Studia Geograficzne, 64.3, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa, 127-144.

Wpłynęło: 14.11.2019
Zaakceptowano: 15.12.2019

Posted in ŁUKASIEWICZ Natalia, Tom 64 zeszyt 3 and tagged , , , , .